fbpx

Dhërmi – Drimadhë, nisje me 11, 18, 25 Shtator, 3 ditë, €79

Udhëtime Brenda Vendit

Datat e nisjes:
► 11-13 , 18-20 , 25-27 Shtator . €79 Hotel Horizon / Hotel Belle Vue 89€ / €89 Vila Marko.

Dita e parë:
► Nisja nga Tirana në orën 06:00
► Nisja nga Durrësi në orën 06:30
► Nisja nga Elbasani në orën 05:20
Ndalesë për kafe dhe pushim ne Lungo Mare , Vlore . Vazhdimi I udhetimit ne qafe te Llogarase per foto dhe per te shijuar panoramen fantastike qe ai vend ofron . Mbërritja në Dhërmi, akomodimi ne hotel dhe nisja me Skaf nga Dhërmiu në Drimadhes, Palas Gjiri i Shën Andreas, Gjiri i Gramës.(Kjo  shetitje e mrekullueshme ka nje kosto extra 3000 leke .Personat qe nuk duan te bejn shetitjen me skaf qendrojn ne plazh ne Dhermi ). Kohë e lirë/Plazh; Darka në Dhërmi ne restorantin e hotelit .

Dita e Dytë:
Konsumimi I mengjesit. Plazh ne Drimadh deri ne pasdite . Konsumimi I darkes ne restorantin e hotelit  . Me pas qendrim I lire per shetitje ose shijimi I jetes se nates ne Clubet dhe Lounge-t e Drimadhesit .

Dita e Trete:
Konsumimi I mengjesit.Vizitë me skaf tek Shpella e Pirateve dhe në Gjipe – plazh në Gjipe.Qendrim I lire,per plazh, lojra uji , volejboll . Qendrimi ne DHERMI deri ne oren 16:00 . Kthimi per ne Tirane , Durres & Elbasan  , Mberritja ne darke . Fundi I sherbimit tone !

Sugjerohet të keni me vete:
Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

Aktivitete , sporte ujore dhe mundesi te tjera argetimit :
– Zhytje me bombul ne ujerat e detit jone per te pare pasurine nenujore dhe eksplorimin e avionit ushtarak te mbytur , MIG – 21 . (Cmimi 25 euro/personi , kohezgjatje 30 minuta  ).
– Lundrim me Kayak  per te zbuluar gjiret , plazhet  ,shpellat dh guvat qe ndodhen ne afersi te plazhit te Drimadhesit dhe Dhermiut . (Cmimi 15 euro/personi , kohezgjatje 3 ore )
– Lundrim me SUP ( Stand Up Paddle Monstair , e shpallur si aktiviteti me i mire i viti 2019 per bashkepunimin ne grup ) . (Cmimi 15 euro/personi , kohezgjatje 3 ore )

Te gjithe sportet mesiper zhvillohen nen shoqerimin  e guidave profesioniste te pajisur me certifikate nderkombetare.

Informacione mbi akomodimin :
– Hotel Horizon 3* Superior . I restauruar ne  vitin 2020 .Ndodhet ne hyrje te fshatit te Dhermiut me pamje panoramike ndaj bregdetit Jon .Disponon pishine per te rritur dhe femije.Te gjitha dhomat disponojn wi-fi , ajer te kondicionuar dhe ballkon.
– Vila Marko  . Ndodhet 50 meter larg nga vija bregdetare ne fillim te shetitores  Dhermiut .Dhomat disponojn  wi-fi ,ajer te kondicionuar dhe ballkon .

Detaje të tjera

NE CMIM PERFSHIHET:
– AKOMODIMI 2 NETE NE DHERMI (NE HOTELET PERKATES ).
– TRANSPORTI DHE SHETITJET ME MINIBUS/BUS .
– MENGJESET & DARKAT .
– PERDORIMI I PISHINES .(PER HOTEL HORIZON)
– SHOQERUES SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT.

NE CMIM NUK PERFSHIHET:
– DREKAT
– BILETA SKAFIT PER NE GJIPE , 1200 LEKE .
– BILETA E SKAFIT PER SHETITJEN NE GJIRIN E GRAMES 3000 LEKE .
– GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN “NE CMIM PERFSHIHET”

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 18.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.