fbpx

Dhërmi – Drimadhë – Jalë, 5 ditë, €179

Udhëtime Brenda Vendit

Datat e nisjes:
► 3-7 , 10-14 , 17-21 / €179 Hotel Horizon /€179 Hotel Belle Vue/ €199 Vila Marko .
► 24-28 Gusht / €179 Hotel Horizon / €179 Hotel Belle Vue/€189 Vila Marko .

Dita e parë:
► Nisja nga Tirana në orën 06:00
► Nisja nga Durrësi në orën 06:30
► Nisja nga Elbasani në orën 05:20
Vazhdimi i udhetimit per ne drejtim te  qytetit te Vlores . Mberritja ne portin e Vlores nga ku fillon lundrimi me anije ne plazhet e gjirit te Karaburunit dhe ishullit te Sazanit .
( Kjo shetitje ka nje pagese extra 2000 leke p.person . Personat qe nuk deshirojne te vijne ne anije mund te bejne plazh ne Vlore ) Pas kthimit ne Vlore vazhdimi udhetimit per ne Dhermi.Akomodimi ne hotel .Konsumimi i darkes ne hotel . Pas darke qendrimi i lire .  ku mund te shijoni pishinen e hotelit ose shijimi i jetes se nates ne Clubet dhe Lounge-t e Dhermiut.

Dita e Dyte : Plazh ne  Gjirin e Grames

Mengjesi ne hotel .Nisja me Skaf nga Dhërmiu në Drimadhes, Palase , Gjiri i Shën Andreas, Gjiri i Gramës.(Kjo  shetitje e mrekullueshme ka nje kosto extra 3000 leke .Personat qe nuk duan te bejn shetitjen me skaf qendrojn ne plazh ne Dhermi. Kohë e lirë/Plazh; Darka në Dhërmi ne restorantin e hotelit . Me pas qendrim ne bregdet , zjarr , lojra , animacione.

Dita e 3 : Plazh ne Jale

Konsumimi I mengjesit.Vazhdimi I udhetimi per ne Jale .Plazh ne Jale deri pasdite.Opsionale: kush dëshiron mund të zgjedhë të provojë ndjesinë fantastike të Scuba Diving në Jalë.Vizite ne  Gjirin e Akuarimut .Kthimi ne hotel ne Dhermi .Konsumimi I darkes ne restorantin e hotelit . Me pas qendrim I lire per shetitje ose shijimi I jetes se nates ne Clubet dhe Lounge-t e Dhermiut.

Dita e 4 : Plazh ne Gjipe

Konsumimi I mengjesit.Vizitë me skaf tek Shpella e Pirateve dhe në Gjipe – plazh në Gjipe.Qendrim I lire,per plazh, lojra uji , volejboll . Qendrimi ne DHERMI deri ne  pasdite  .Darka  ne hotel .

Dita e 5 : Plazh ne Drymades

Mengjesi ne hotel . Plazh ne Dymades deri  ne pasdite . Kthimi per ne Tirane , Durres  & Elbasan . Mberritja ne darke . Fundi I sherbimit tone !

Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

Aktivitete , sporte ujore dhe mundesi te tjera argetimit :
– Zhytje me bombul ne ujerat e detit jone per te pare pasurine nenujore dhe eksplorimin e avionit ushtarak te mbytur , MIG – 21 . (Cmimi 25 euro/personi , kohezgjatje 30 minuta  )
– Lundrim me Kayak  per te zbuluar gjiret , plazhet  ,shpellat dh guvat qe ndodhen ne afersi te plazhit te Drimadhesit dhe Dhermiut . (Cmimi 15 euro/personi , kohezgjatje 3 ore )
– Lundrim me SUP ( Stand Up Paddle Monstair , e shpallur si aktiviteti me i mire i viti 2019 per bashkepunimin ne grup ) . (Cmimi 15 euro/personi , kohezgjatje 3 ore )

Te gjithe sportet me siper zhvillohen nen shoqerimin  e guidave profesioniste te pajisur me certifikate nderkombetare.

Informacione mbi akomodimin :
– Hotel Horizon 3* Superior . I restauruar ne  vitin 2020 .Ndodhet ne hyrje te fshatit te Dhermiut me pamje panoramike ndaj bregdetit Jon .Disponon pishine per te rritur dhe femije.Te gjitha dhomat disponojn wi-fi , ajer te kondicionuar dhe ballkon.
– Vila Marko .  Ndodhet 50 meter larg nga vija bregdetare ne fillim te shetitores  Dhermiut .Dhomat disponojn  wi-fi ,ajer te kondicionuar dhe ballkon .

Detaje të tjera

NE CMIM PERFSHIHET:
– AKOMODIMI NE DHERMI (NE HOTELET PERKATES ).
– TRANSPORTI DHE SHETITJET ME MINIBUS/BUS .
– MENGJESET & DARKAT .
– PERDORIMI I PISHINES .(PER HOTEL HORIZON)
– SHOQERUES SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT.

NE CMIM NUK PERFSHIHET:
– LUNDRIMI ME SKAF : DHERMI – SHPELLA E PIRATEVE – GJIPE – DHERMI (1200 LEKE)..
– LUNDRIMI ME TRAGET NE KARABURUN & SAZAN ( 2000 LEKE ) .
– LUNDRIMI ME SKAF NE GJIRIN E GRAMES ( 3000 LEKE ) .
– DREKAT .
– CDO GJE E PAPERMENDUR NE RUBRIKEN ( NE CMIM PERFSHIHET ) .

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 18.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.