fbpx

Budva – Dubrovnik me mbremje festive, hotel Falkensteiner 4*, 6 Mars, 3 ditë, €109

Udhëtime me Guidë

Për udhetimin 2 ditor, Budva – Kotor, 55 euro/person, klikoni KETU.
Për udhetimin 3 ditor, Budva – Kotor, 99 euro/person, klikoni KETU.
Kujdes:
Për festat e Marsit, priten rezervime nga grupe, kolektive pune, etj, ndaj vendet zihen me shpejt se zakonisht. Nxitoni për të siguruar vendin tuaj!

PROGRAMI:

Dita e parë: Ora 08.00 nisja nga Tirana për në Budva. Kryerja e procedurave doganore. Vizitë e qytetit te Tivarit dhe Ulqinit. Mbërritja dhe akomodimi në hotel Falkensteiner 4* ne Budva. Kohë e lirë për te perdorur facilitetet e hotelit pa pagesë, si: pishine, hammam, sauna, jakuzzi, etj. Ora 20.00 fillon darka festive me muzikë live me kengetarë të njohur dhe orkestër, e organizuar nga Bora Travel. Darka ofrohet sipas stilit “bufe” (shiko fotot mëposhtë).

Dita e dytë: Mengjesi ne hotel. Nisemi per te vizituar qytetin e Dubrovnikut. Nga Hercegnovi me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Vizitohen qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kthimi ne Budva, akomodimi ne hotel. Kthimi në hotel. Darka.

Dita e tretë: Mengjesi ne hotel. Nisemi drejt qytetit te Budves dhe Kotorit, ku do vizitojme atraksionet kryesore. Ndalesë për foto në “Shen Stefan”. Kthimi per ne Tirane. Pushime gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë. Fundi i sherbimit tonë.

Përfshihet në cmim:
– transporti vajtje-arrdhje me autobus komod dhe vizitat sipas programit
– akomodimi në hotel Falkensteiner 4* me pishinë, xhakuzi, etj në Budva
– mëngjesi dhe darka
– organizimi festiv me këngëtar dhe orkestër
– guida gjatë gjithë udhëtimit

Nuk përfshihet në cmim:
– cdo gje qe nuk është përmendur mësipër
– hyrjet ne monumente dhe muzeume

Kushte të tjera:
► Per realizimin e ketij udhetimi numri minimal i pjesmarresve eshte 20.
► Ne rast anullimi te udhetimit klienti njoftohet 3 dite para nisjes.
► Per rezervim, mund te paguani 50% te vleres se udhetimit fillimisht, ndersa pagesen e plote deri 10 dite para nisjes.
► Ne rast anullimi nga klienti pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

Disa foto të hotel Falkensteiner 4* në Budva:

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 20.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.