fbpx

Gardaland, Verona, Venecia, nisje me 5 Korrik, 3 ditë, €299

Festat e Nëntorit Udhëtime Jashtë Vendit

Datat e nisjes:
5 Korrik – 299 euro/person

Dita e Parë: Nisja nga Tirana me avion për në Venecie Treviso. Nisja më 06.45. Mbrritja në Venecie më 08.25. Vizitë në Monumentet Kryesore të Venecies: Piazza San Marco, Ura Rialto, Palazzo Ducale, Bazilika San Marco etj. Nisja për në Verona. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Vizitë e Monumenteve Kryesore të Veronës: Shtëpia Xhuljetës, Arena Veronës, Piazza Erbe, Arche Scaligere, Via Mazzini, Kulla Lamberti. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel pranë Veronës.

Dita e Dytë:  Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Parkun emadh Gardaland. Udhëtimi zgjat rreth 1.5 orë. Gjithë ditën në Park. Në mbrëmje vonë transferimi për në Verona. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Vazhdimii  Udhëtimit për në Milano. Vizitë në Monumentet e Milanos, si: Palazo Sforzesco, Sheshi Duomo dhe katedralja e Milanos, Galeria e Vitorio Emanuele II, Teatri La Scala. Transfertë për në Aeroportin e Milanos. Fluturimi për në Tirane. Nisja në orën 23.15. Mbrritja në Tiranë në 01.00.

Për Nisjen më 5 Korrik, kthimi është nga Bologna.

Detaje të tjera

Në pagesën përfshihen:

 1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
 2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 3. Akomodim në hotel.
 4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
 6. Hyrja në Parkun Gardaland, Aquarium dhe Legoland Waterpark.
 7. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40x30x20 cm.

(Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:

 1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 3. Nuk është përfshirë Trageti dhe Taksa e Hyrjes në Venecie.

Kujdes:

 1. Oraret e nisjes dhe mberritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.
 2. Në Program janë parashikuar në detaje Udhëtimet dhe Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi i gjatë në një ndalesë, mund të mos bëhen të gjithë ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.
 3. Ky program është Ekonomik. Hotelet mund të mos jenë në qendër. Informohuni paraprakisht për emrat e Hoteleve gjatë turit. Ne si Operator përpiqemi që Hotelet të zgjidhen sa më të përshtatshëm.

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 18.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.