fbpx

Kanionet e Osumit, nisje me 5, 12, 19, 26 Shtator, 2 ditë, 6000 lekë

Udhëtime Brenda Vendit
Datat:
► 5-6 , 12-13 , 19-20 , 26-27 Shtator

Dita e pare:  (Tirane – Belsh – Berat)
► Nisja nga Tirana në orën 06:30
► Nisja nga Durrësi në orën 05:45
► Nisja nga Elbasani në orën 07:00
Vazhdimi i udhetimit drejt fshatit turistik Belsh . Vizite fshat dhe  ne liqenet e famshem te Belshit .
Nisemi per ne qytetin e Beratit . Akomodimi ne hotel 4* ne qender te Beratit me arkitekture tradicionale  ne lagjen e vjeter te Mangalemit .
Pasdite ne shoqerine e guides, do te viztiojme qytetint e Beratit duke filluar nga kalaja e qytetit, muzeu i ikonave Onufri, lagja e vjeter e Gorices, lagja e vjeter e Mangalemit, qendren e qytetit.
Konsumimi i darkes ne hotel .Pas  darkes qendrim i lire .

Dita e dyte: ( Berat – Corovode – Kanion – Bogove – Tirane)
Pas konsumimit te mengjesit ne hotel nisemi drejt Kanioneve. Gjatë rrugës do të kemi mundësi të shijojmë degëzimet e lumit të Osumit dhe majat e larta të malit të Tomorrit. Eksplorimi jonë nis me vizitën tek ‘Lakorja Panoramike e Flamurit’, një nga pikat më të bukura buzë kanionit. Më pas do të vizitojmë ‘Vrimën e Nuses'(nga ku rrjedhë një legjendë që do ta zbulojmë gjatë udhëtimit) dhe Urën e Vjetër të Zaberzanit të vendosur në një nga pjesët më të bukura midis faqeve të kanionit. Ne Zaberzan mund te shfrytezoni rrjedhen e Lumit Osum per tu lare dhe per banjo dielli.  Gjithashtu do të kemi mundësi që gjatë eksplorimit të prekim Mullirin e Babait, Gjurmën e Abaz Aliut. Opsionale është mundësia për të përjetuar edhe adrenalinën e rafting (pagesa ekstra 45 euro/person).Konsumimi i drekes sugjerohet nga shoqeruesi i grupit. Në kthim do të ndalojmë në Bogovë ku do të kemi mundësi të vizitojmë Ujëvarën e Bogovës . Me pas vazhdojmë udhëtimin për në kthim. Mbërritja në Tiranë, Durrës  dhe Elbasan rreth orës 21:00.

►Duhet te keni me vete :
-Rroba banjo
-Atlete te vjetra, sandale te mbyllura
-Kostum sportiv
-Rroba pambuku per nderrese
-Veshje sportive per ecje
-Peshqir
-Rroba te ngrohta per t’u nderruar
-Sandale/Atlete per t’i  nderruar ne fund te udhetimit
-Cante shpine
-Shishe uje 1 liter
-Fruta te thata
-Aparat fotografike

Detaje të tjera

NE CMIM PERFSHIHET:
– TRANSPORTI KOMOD VAJTJE-ARDHJE
– AKOMODIMI NE HOTEL 4* (NE QENDER TE BERATIT)
– MENGJESI DHE DARKA
– GUIDA PER GJATE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET:
– VIZITAT NE MUZEUME HISTORIKE DHE KALA
– RAFTING , 40 EURO EXTRA(REALIZIMI ESHTE NE VARESI TE NIVELIT TE LUMIT)
– GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 18.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.