fbpx

Korçë – Prespë – Voskopojë, nisje me 5, 12, 19, 26 Shtator, 2 ditë, 5900 lekë

Udhëtime Brenda Vendit

Datat:
► 5-6 , 12-13 , 19-20 , 26-27 Shtator
►3-4, 10-11, 17-18, 24-25, 31 Tetor-01 Nentor

Hotel Kocibelli 5900 Lekë (Korcë)

Dita e parë:
► Nisja nga Tirana në orën 07:00
► Nisja nga Durrësi në orën 06:00
► Nisja nga Elbasani në orën 07:30
Ndalese gjate rruges per pushim, kafe dhe foto. Mberritja rreth ores mesdites ne Voskopoje. Shijojme dreken me produkte vendase dhe lakrorin me 2 pete. Pas drekes fillojne vizitat, njohja me historine e fshatit te Voskopojes, ecje neper rruget e gurta, njohja e zones dhe vizite ne vendet me pikante si Manastiri i Shen Prodhomit dhe kishave te shumta , ecje ne kodrat dhe natyren fantastike qe ofrohet ne Voskopoje. Akomodimi ne hotel ne qender te Korces. Vizite ne qytetin e serenatave, shetitje ne pedonalen e famshme, mesonjtorja e pare shqipe dhe katedralen e Korces. Animacione lojra sipas deshires ne shoqerine e guidave tona. Darka rreth ores 20:00 me muzike.

Dita e dytë:
Mengjesi ne hotel. Kohe e lire per te shijuar kafen e mengjesit ne qytetin e Korces dhe per te bere nje ecje ne zonen qendrore te qytetit. Me pas nisemi drejte Prespes. Ndalemi buze liqenit te Prespes. Konsumojme dreken me gatime tradicionale te zones ne Liqenas dhe pas dreke ospionale mund te zhvillohet dhe lundrimi me varka per te vizituar edhe ishullin e Maligradit. Me pas nisemi per ne Tirane, Durres dhe Elbasan. Mberritja ne mbremje. Fundi i sherbimit tone!

►Duhet te keni me vete :
Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata.

Detaje të tjera

NE CMIM PERFSHIHET:
– UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE
– AKOMODIM NË HOTELET PERKATES
– MENGJESI DHE DARKA
– SHOQERUES SHQIPTARE

NE CMIM NUK PERFSHIHET:
– GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN “NE CMIME PERFSHIHET”

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 18.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.