fbpx

Kuba njihet si ishulli më i madh i Karaibeve midis Oqeanit Atlantik të Veriut dhe Detit të Karaibeve midis Bahamas dhe Ishujve Cayman në veri-perëndim të Xhamajkës dhe përëndim të Haitit. Kuba është vendi ku njerëzit përballen me një kulturë ndryshe pasi ky vend është një përzierje e bukurisë skenike, miksimit të dinamizmit dhe historisë. Edhe nëse nuk flisni spanjisht, ju do ta gjeni Kubën si një vend ku mund të udhëtosh lehtë. Ka shumë gjëra që mund të shohësh nëse vendosni ta vizitoni dhe kjo varet edhe në kohën që do të keni në dispozicion. Një ndër atraksionet kryesore është kryeqyteti Havana, ku mund të admironi ndërtesat e bukura koloniale, makina të cilësisë së mirë, sheshe elegante. Mënyra më e mirë për ti shëtitur të gjitha këto është në këmbë dhe sigurisht nje kredhje ne plazhet e Varaderos, nje nga destinacionet qe s’duhet humbur nga lista e udhetimit.

Hotel Iberostar Playa Alameda Adults Only – 1295 euro/person
Resort Starfish Cuatro Palmas Adults Only – 1295 euro/person
Iberostar Laguna Azul – 1345 euro/person
Meliá Las Antillas – 1345 euro/person
Ocean Varadero El Patriarca – 1360 euro/person
Iberostar Bella Vista Varadero – 1360 euro/person
Hotel Sol Palmeras – 1365 euro/person
Ocean Vista Azul – 1370 euro/person
Melia Varadero – 1395 euro/person
Meliá Las Américas – 1470 euro/person

Itinerari qe ne sugjerojmë ështe 2 netë në Havana dhe 5 netë në Varadero. Në këtë mënyre do keni mundesi te eksploroni kulturen Kubaneze dhe të shijoni disa ditë në plazhet përrallore të Varaderos!

Datat e nisjes:
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 30 Shtator
1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 14, 15 Tetor

Në cmim përfshihet:
– biletat e avionit vajtje-arrdhje nga Tirana me bagazhe të plota
– transfertat aeroport – hotel – aeroport
– akomodimi për 2 netë qendrimi në hotel Nacional de Cuba 5* në Havana
– akomodimi për 5 netë qendrimi në hotelet mesiper me 5* ne Varadero
– mengjeset ne Havana
– All Inclusive në Varadero
– viza turistike e garantuar e cila merret prane zyrave tona 🙂

Oraret e nisjes:
05:15 Tiranë  – 06:40 Romë
10:00 Romë – 12:10 Paris
16:40 Paris – 20:35 Havana

Oraret e kthimit:
22:55 Havana – 14:05 Paris
15:20 Paris – 17:25 Romë
22:00 Romë – 23:25 Tiranë

* Bora Travel bashkëpunon me qindra hotele ne Havana dhe në Varadero. Nëse dëshironi variante të tjera hotelesh, ose nëse preferoni ndonjë hotel që nuk është në listën mësiper, mjafton të kontaktoni agjentët tanë.
*Paketa mund të përsonalizohet sipas deshirës tuaj. Më shumë ditë qendrimi në Havana, më shumë ditë qëndrimi në Varadero, ose  qëndrim vetëm për plazh në Varadero.
* Oferta eshte momentale.

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 18.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.