fbpx

Lumi i Shalës, 2 ditë, 7900 lekë

Udhëtime Brenda Vendit
Datat e nisjes:
► 3 , 4 , 10 , 11 , 17 , 18 , 24 , 25 , 31 Korrik .
►1 , 7 , 8 , 14 , 15 , 21 , 22 , 28 , 29 Gusht .

PROGRAMI:
► Nisja nga Tirana në orën 06:00
► Nisja nga Durrësi në orën 05:20
► Nisja nga Elbasani në orën 05:20
Vazhdimi i udhetimit drejt liqenit te Komanit .Ndales per kafe gjate rruges .Perpara se te nisim lundrimin me vark qendrojm pak ne portin e Komanit per pushim dhe relaks. Shetitja me varke midis bukurive perrallore qe natyra ofron zgjat rreth 50 minuta ore vetem 1 drejtim. Ngjyra e kaltër dhe e ftohtë e ujit është karakteristike e lumit te Shales ,shkëmbinjt e thepisur që e rrethojnë dhe malet e gjelbra e bejn kete vend qe te cilesohet si TAJLANDA SHQIPTARE .Pasi te kemi mberritur nga lundrimi me varke do te pushojme buze lumit ne piken me kryesore kulmin e bukurise se natyres ne kete zone ku pervecse konsumimit te drekes apo lojerave te ndryshme mund te notojm ne lume . Akomodimi ne bujtinat e zones . Kohe e lire per tu relaksuar  shetitje ne natyren e virgjer , ecje ne kanion . Darka ne restorantin e bujtines ( buze lumit) .

Dita e Dyte :
Mengjesi ne restorantin bujtines ( buze lumit ) .Pas mengjesit bejme vizite ne  Gurin e Lekes  , argetim , volejboll , plazh. Me pas lundrojme perseri me varka drejt liqenit te  Komanit dhe pergatitemi per t’u kthyer ne Tirane. Mberritja ne Tirane , Durres dhe Elbasan ne mbremje . Fundi sherbimit tone!

►Duhet te keni me vete:
Çante Shpine , Sadalje , Kepuce te Malit, si dhe shkopinjte e ecjes, kapele, syze dielli ,Rroba per tu nderruar , ushqim te paketuar , fruta te thata , cokollata , uji 1.5 liter .

►Duhet te keni parasysh:
NE PERIUDHA TE CAKTUARA TE SEZONIT VEROR NIVELI I UJIT ESHTE ME I ULET SE ZAKONISHT, NE RASTE TE TILLA DO TE KEMI NJE ECJE ME NIVEL TE THJESHTE VESHTIRESIE PER RRETH 50-150 METRA DISTANCE.

Detaje të tjera

NE CMIM PERFSHIHET:
– AKOMODIMI NE BUJTINAT E ZONES .
– TRANSPORTI VAJTJE ARDHE ME BUS/MINIBUS .
– VARKA , KOMAN – LUMI SHALES – KOMAN .
– MENGJESI , DREKA , DARKA .
– ASISTENCA E SHOQERUESIT .

NE CMIM NUK PERFSHIHET:
– GJITHCKA E PAPERMENDUR MESIPER.

 

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 18.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.