fbpx

Sarandë – Ksamil, nisje me 11, 18, 25 Shtator, 3 ditë, €69

Udhëtime Brenda Vendit

Datat e nisjes:
► 11-13 , 18-20 , 25-27 Shtator HB €69 ; AL LIGHTS €89

►HB – MENGJES + DARKE
►AL LIGHTS – MENGJES + DREKE + DARKE + PIJE JOALKOOLIKE

Dita e parë:
► Nisja nga Tirana në orën 06:00
► Nisja nga Durrësi në orën 06:30
► Nisja nga Elbasani në orën 05:20
Dita e Pare : Tirane –  Gjirokaster – Sarande
Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Sarandes , Ndales gjate rruges per kafe . Me pas do te bejme ndales per vizite  ne qytetin  historit te Gjirokastres . Me pas nisemi per vizite drejt Syrit te Kalter dhe pas kesaj  nisemi drejt qytetit te Sarandes .Akomodimi ne hotel  .  Shfrytezimi i pishines ose Plazheve afer hotelit .Pasdite e lire , Darka ne hotel .Pas darkes shetitje ne bulevardin  buze detit te qytetit te Sarandes .

Dita e Dyte :
Lundrim me Skaf , Krorez – Kakome – Gremina – Plazhi Ushtarit – Gjiri Rrojdhes .
Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf . Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes  , Kakomes , Plazhin e Ushtarit  dhe Gjirin e Rrojdhes . Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00  .( Lundrimi me skaf  ka nje kosto extra prej 2500 Lekesh.Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 8 persona . Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande ) .  Konsumimi i darkes ne hotel.

Dita e Trete : Ksamil  – Tirane
Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit nisemi per ne Ksamil . Qendrim per plazh dhe konsumimin e drekes ne Ksamil  deri ne oren 16:00 . Me pas startojm udhetimin per ne kthim  . Mberritje ne Tirane , Durres & Elbasan  ne darke .Fundi i sherbimit tone .

Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

Detaje të tjera

NE CMIM PERFSHIHET:
– AKOMODIMI SIPAS HOTELEVE PERKATES
– TRANSPORTI DHE VIZITAT SIPAS PROGRAMIT ME BUS/MINIBUS .
– VAKTET SIPAS ZGJEDHJES
– SHOQERUES GJATE UDHETIMIT .

NE CMIM NUK PERFSHIHET:
– LUNDRIMI ME SKAF
– GJITHCKA E PAPERMENDUR NE RUBRIKEN ( NE CMIM PERFSHIHET ) .

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 20.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.