fbpx

Sarandë – Ksamil, 5 ditë, €149

Udhëtime Brenda Vendit

Datat e nisjes:
► 3-7, 10-14, 17-21 Gusht €149 BB/ €169 HB/ €189 AL LIGHTS
► 24-28 Gusht €149 BB/ €169 HB/ €189 AL LIGHTS

►BB – MENGJES
►HB – MENGJES + DARKE
►AL LIGHTS – MENGJES + DREKE + DARKE + PIJE JOALKOOLIKE

Dita e parë:
► Nisja nga Tirana në orën 06:00
► Nisja nga Durrësi në orën 06:30
► Nisja nga Elbasani në orën 05:20
Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Sarandes , ndalesa e pare ne zonen e Pocemit . Me pas do te bejme ndales per vizite  ne qytetin  antik te Gjirokastres .Pas kesaj vizite i drejtohemi qytetit te Sarande .Akomodimi ne hotel  .  Shfrytezimi i pishines ose Plazheve afer hotelit .Pasdite e lire , Darka ne hotel .Pas darkes shetitje ne bulevardin  buze detit te qytetit te Sarandes .

Dita  2  : Lundrim me Skaf , Krorez – Kakome – Gremina – Plazhi Ushtarit – Gjiri Rrojdhes .

Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf . Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes  , Kakomes , Plazhin e Ushtarit  dhe Gjirin e Rrojdhes . Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00  .( Lundrimi me skaf  ka nje kosto extra prej 2500 Lekesh.Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 8 persona . Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande ) .  Konsumimi i darkes ne hotel .

Dita  3  : Plazh Ksamil – Vizite ne Butrint .

Pas mengjesit ne hotel i drejtohemi plazhit te Ksamilit, ku kemi perzgjedhur plazhin 3 Ishujt, nje nder plazhet me te bukur dhe me ujin me te paster te Ksamilit. Qendrimi ne plazh deri ne oren 17:30 . Gjate kesaj dite  ne konsultim me guiden cdokush qe ka deshire te vizitoje Butrintin do te dakortesohen per te vizituar qytetin antik te Butrintit. Pas plazhi kthehemi ne hotel.

Dita  4  : Plazh ne Sarande .

Pas mengjesit ne hotel se bashku me shoqeruesin tone do te nisemi per ne plazhin La Cueva Beach (150 m nga hoteli). Ky plazh ofron bar,restorant,beach-bar gjithashtu here pas here organizohen party gjate dites. Qendrimi ne plazh deri ne oren 17:30. Pas darkes , vizite ne Kalane e Lekursit per nje panorame fantastike plote drita te qytetit te  Sarandes .

Dita 5 : Sarande –  Tirane .

Mengjesi ne hotel . Qendrim per plazh ne Sarande deri ne mesdite . Me pas startojm udhetimin per ne kthim . Mberritje ne Tirane , Durres & Elbasan  ne darke .Fundi i sherbimit tone.

Informacione mbi akomodimin :
Hotel Selvia 3* Superior  .Ndodhet ne qytetin e Sarandes me pamje panoramike ndaj bregdetit Jon .Disponon pishine per te rritur dhe femije.Te gjitha dhomat disponojn wi-fi , ajer te kondicionuar dhe ballkon. Gjithashtu disponon plazh privat. Shezllonat pa pagese ne pishine dhe plazh

Sugjerohet te keni me vete :
Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

Detaje të tjera

NE CMIM PERFSHIHET:
– AKOMODIMI NE HOTEL SELVIA 3 YJE SUPERIOR
– TRANSPORTI DHE VIZITAT SIPAS PROGRAMIT ME BUS/MINIBUS .
– VAKTET SIPAS PERZGJEDHJES TUAJ
– PERDORIMI I PISHINES NE HOTEL .
– PERDORIMI I SHEZLLONEVE NE PISHINE DHE NE PLAZHIN E HOTELIT
– SHOQERUES GJATE UDHETIMIT .

NE CMIM NUK PERFSHIHET:
– LUNDRIMI ME SKAF 2500 LEKE PERSONI
– GJITHCKA E PAPERMENDUR NE RUBRIKEN ( NE CMIM PERFSHIHET ) .

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 20.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.