fbpx

Shkup & Kodra e Diellit, nisje me 20 dhe 27 Shkurt, 2 ditë, €59

Udhëtime Jashtë Vendit

Nisjet do të bëhen nga: Tirana, Durrësi, Elbasani.

Ski në Kodrën e Diellit
Hotel DoubleTree by Hilton 5*

Dita e Parë:
Nisja në mëngjes nga Tirana në orën 07:00 drejt Maqedonisë, pushime të shkurtra gjatë rrugës për të konsumuar mëngjesin. Kalimi përmes doganës së Qafë Thanës, i drejtohemi qytetit të Shkupit. Vizite në qytetin e Shkupit , pikat kryesore si Qendren e Qytetit , shtepine e Nenë Terezës etj. Akomodimi në hotel në Shkup Double Tree by Hilton 5*. Darka në Hotel për klintet që kanë zgjedhur paketën me darkë. Kohë e lirë për të përdorur Pishinën dhe SPA e hotelit.

Dita e Dytë:
Pas mëngjesit në hotel, nisemi drejt Kodrës së Diellit e quajtur ndryshe Popova Sapka. Kohë e lirë për të shijuar Sportin e skive. Kodra e Diellit përmban një nga pistat e skijimit më të mëdha të Ballkanit ku përbehet nga 7 Teleferike skijimi. Maja më e lartë që mund të shijohet nga Turistet e aventurës arrin në 2760 metra lartesi. Pas takimit me guidën tonë, në orën 15:00 nisemi drejt Tiranës, ku do të kemi ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë në mbrëmje.

Detaje të tjera

Në çmim përfshihet:
1. Transport me mjet komod
2. Një natë akomodim në hotel DoubleTree by Hilton 5
3. Mëngjes Darke në hotel
4. Darka në hotel (sipas përzgjedhjes)
5. Përdorimi i Pishina Sauna Jakuzi ne Hotel
6. Shoqërues Shqiptar gjatë udhëtimitNë çmim nuk përfshihet:
1. Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program
2. Çmimi i shëtitjes me teleferik
3. Paisjet e Skijimit
4. Siguracioni i shëndetit në udhëtim

Politikat e Fëmijëve:
– 0 -2.99 vjeç janë falas
– 3 – 6.99 vjeç përfiton 50 % zbritje , kur akomodohen në dhomë me 2 të rritur.
– Mbi 7 vjeç pagesë e plotë
– Nëse fëmijët nga mosha – 3 – 6.99 vjeç akomodohen në dhomë me 1 të rritur, atëherë pagesa është e plotë.

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 20.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.