fbpx

Stamboll (me autobus), nisje me 4, 5, 6, 12, 19, 25 Mars, 4 ditë, €69

Udhëtime Jashtë Vendit

Hotel Grand Emin 4 * në Laleli – 69 Euro 
Hotel Grand Makel Topkapı 5 * – 85 Euro

Dita e Parë:
Nisja nga Tirana në orën 19:00 një ditë më parë. Vazhdimi i udhëtimit tonë me autobuz nëpërmjet Kosovës, Maqedonisë dhe Bullgarisë. Ndalesa te shkurtra gjate rruges çdo dy-tre ore për kafë dhe pushime. Pas kalimit të pikave kufitare dhe proçedurave doganore, nisemi drejt Stambollit. Mberritja në Stamboll rreth pasdites. Akomodimi në hotel. Mbrëmje e lirë për të shëtitur në Stamboll.

Dita e Dytë:
Pas mëngjesit në hotel nisim turin e vizitave duke filluar me Akuariumin e Stambollit rreth 90 minuta. Muzeu i Luftes historik Panorama 1453, ku do të qëndrojmë rreth 40 minuta, më pas vazhdojmë turin e vizitave drejt Dollma Bahce ( Sarajet e reja të Sulltanit) qëndrim rreth 90 minuta. Pasi konsumojmë drekën do të nisemi për lundrim në Ngushticen e Bosforit, ku ndahen dy kontinentët, ai Europian me atë Aziatik. Pas lundrimit me anije në Bosfor nisemi drejt hotelit. Kohë e lirë për të pushuar rreth dy orë. Në mbrëmje sugjerojmë të njiheni me një nga Show-t  më të bukur të kulturës Turke, “Nata Turke në Harrem”. Për klientet të cilët nuk deshirojnë të marrin pjesë në Nata Turke në Harrem, mbrëmje e lirë për të shijuar Stambollin gjatë natës. Kthimi në hotel rreth orës 24:00.

Dita e Tretë:
Pas mëngjesit në hotel, nisemi drejt Sheshit Sulltan Ahmet ku do të vizitojmë Xhaminë Blu, Kishen e Shën Sofisë , Sarajet e vjetra Topkapi Palace, Cisternat e vjetra të Kostandinopojës dhe Sheshin e Hipodromit. Pas vizitave kohë e lirë për shopping në: Pazarin e vjetër të Stambollit ose Grand Bazar. Vazhdojmë drejt sheshit Taksim ku do të pershkruajmë pedonalen më të Famshme të Stambollit, Istiklal Caddesi . Mbërritja në Hotel, mbrëmje e lirë.

Dita e Katërt:
Pas mëngjesit në hotel, nisemi drejt Shqiperisë duke kaluar Tranzit nëpërmjet  Bullgarisë, Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Vazhdimi i udhëtimit në teritorin e Maqedonisë, ku dreka do të konsumohet në Shkup ku do të kemi mundesi të vizitojmë kryqytetin e Maqedonisë së Veriut , për rreth 1 orë e 30 minuta. Pas dreke nisemi drejt Tiranës, mbërritja në Tiranë në mbrëmje.

Detaje të tjera

Në çmim përfshihet:
1. Akomodimi për 3 netë në hotel me 4 * ne zonen Laleli
2. Transporti vajtje – ardhje dhe shëtitjet për 4 ditë
3. Mëngjesi në hotel
4. Shoqërues Shqiptar
5. Të gjitha guidat sipas programit

Në çmim nuk përfshihet:
1. Drekat dhe Darkat gjatë  ditëve të udhëtimit
2. Lundrimi me Anije në Bosfor 10
3. Show në Harrem 30
4. Hyrja në Akuarium 15€
5. Hyrjet dhe vizitat në monumentet kulturore
6. Siguracioni i shëndetit në udhëtim
7. Gjithçka që nuk është përmendur në këtë Program

Politikat e Fëmijëve:
– 0 -2.99 vjeç janë falas
– 3 – 6.99 vjeç përfiton 50 % zbritje , kur akomodohen në dhomë me 2 të rritur.
– Mbi 7 – 11.9 vjeç -30 % 50 % zbritje, 12 vjeç pagesë e plotë
– Nëse fëmijët nga mosha 3 – 11.99 vjeç akomodohen në dhomë me 1 të rritur, atëherë pagesa është e plotë.

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 21.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.