fbpx

Struge – Oher – Manastir, nisje me 19 dhe 26 Shtator, 2 ditë, €39

Udhëtime Jashtë Vendit

Datat e nisjes:
► 19, 26 Shtator
► 3, 10, 17, 24, 31 Tetor
► 7, 14, 21, 28 Nentor

Hotel Diplomat – €39
Hotel IMPERIAL – €45

►Dita e pare:
-Nisja nga Tirana ne oren 06:00.
-Nisja nga Durresi ne oren 05:20.
-Nisja nga Elbasani n oren 06:30.
Vazhdimi i udhetimit per ne doganen e Qafe Thanes me nje ndalese te shkurter gjate rruges. Pas procedurave doganore ndalojme per vizite ne qytetin e Struges dhe me pas vazhdojme drejt Manastirit (Bitola) per te vizituar qytetin e alfabetit shqiptar. Kthimi dhe akomodimi ne Struge. Darka ne hotel. Mbremje e lire.

►Dita e dyte:
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Ohrit per vizite ne qytetin buze liqenit. Ne do te vizitojme qytetin e vjeter, kalane e qytetit, kishat e njohura dhe do te kemi mundesi per personat qe deshirojne te zhvillojme edhe lundrim me anije ne liqen per te prekur pjese te tjera te Ohrit. Pas dreke do te vazhdojme rrugetimin tone drejt Gjirit te Kockave. Aty do kemi mundesi te vizitojme muzeun mbi uje, nje muze teper i vecante ne llojin e tij. Do te ndalemi gjithashtu ne Shen Naum, perpara se te vizitojme Tushemishtin dhe parkun natyror ne Drilon. Nisemi ne rrugen e kthimit dhe ne mbemje mberrijme ne Tirane, Durres dhe Elbasan. Fundi i sherbimit tone!

Sugjerohet te keni me vete:
-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata, etj.

Detaje të tjera

NE CMIM PERFSHIHET
– TRANSPORTIN ME BUS/MINIBUS .
– AKOMODIMI NE HOTEL .
– MENGJESI + DARKA .
– PERDORIMI I PISHINES DIMERORE PER HOTEL MIRAGE 4* .
– SHOQERUES SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT .

NE CMIM NUK PERFSHIHET

– DREKA .
– HYRJET NE MUZE .
– GJITHCKA QE NU KESHTE PERMENDUR NE PROGRAM.

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 20.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.