fbpx

Tajlanda, e njohur ndryshe edhe si toka e buzëqeshjeve, vazhdon rritjen e saj nga parajsa e kampingjeve deri tek pushimet e zakonshme më të preferuarat. Joshja është e dukshme nga bukuria e rrethinave të vendit, ushqimit shumë të mirë, njerëzve të shoqërueshëm dhe cmimeve të ulëta. Por Tajlanda  ka një trashëgimi kulturore të mahnitshme, e mbushur me ideale Budiste.

Bangkok-u, kryeqyteti, llamburit nga energjia. Por, janë ishujt që tërheqin vëmendjen më të madhe. Phuket ofron më shumë vizitore. Shumica e hoteleve të tij janë të klasit botëror. Tajlanda eshte nje nga vendet qe vitet e fundit ka pasur fluksin me te madh te turisteve nga gjithe bota. Plazhet e mrekullueshme dhe atraksionet e qytetit nuk krahasohen me asnje ne bote per nga vecantia e tyre.

Nisja me 20 Nëntor, 8 netë, 1150 euro/person

Përfshihet ne cmim:
– biletat vajtje-arrdhje nga Tirana me bagazhe të plota
– akomodimi në Eastin Grand Hotel Sathorn 5* ne Bangkok per 2 netë qendrimi
– akomodimi në U Zenmaya Phuket 5* ne Phuket per 5 netë qendrimi
– transfertat aeroport – hotel – aeroport ne Bangkok dhe ne Phuket
– mengjeset për të gjitha ditët e qendrimit

Data te tjera nisjeje me këtë cmim: 12, 14, 18 Nëntor.

Rreth ofertës:
Nëse interesoheni për data apo hotele të tjera (me ekonimkë ose më luksozë), kontaktoni me agjentët tanë, pasi Bora Travel bashkëpunon me qindra hotele në Tajlandë. Gjithashtu paketa mund të personalizohet sipas deshires tuaj. (më shumë ditë qendrimi për vizita ne Bangkok, dhe më pak për plazh në Phuket; qendrim vetëm në Bangkok, ose vetëm në Phuket, etj). Varianti qe kemi reklamuar eshtë kombinimi më i pëlqyer nga klientët tanë.

Përvec udhëtimit mund te rezervoni ture të ndryshme me guide (Anglisht) ne Bangkok ose ne Phuket si:
– Pallati Mbreteror dhe Tempujt
– Guide me anije ne ishujt me te bukur dhe ne Phi Phi Island (plazhi ku eshte  filmuar “The Beach” me aktorin Leonardo Di Caprio). Ky eshte nje nga ishujt me te bukur jo vetem ne Tajlande por te cilesuara ne te gjithe boten.
– Marketi Lundrues
– Tempulli i Tigrave dhe Dushi me Elefante
– Akuariumi “Sea Life” ne Bangkok

Për më shumë ture ne Bangkok, klikoni këtu.
Për më shumë ture ne Phuket, klikoni këtu.

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 20.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.