fbpx

Tajlanda, e njohur ndryshe edhe si toka e buzëqeshjeve, vazhdon rritjen e saj nga parajsa e kampingjeve deri tek pushimet e zakonshme më të preferuarat. Joshja është e dukshme nga bukuria e rrethinave të vendit, ushqimit shumë të mirë, njerëzve të shoqërueshëm dhe cmimeve të ulëta. Por Tajlanda  ka një trashëgimi kulturore të mahnitshme, e mbushur me ideale Budiste.

Bangkok-u, kryeqyteti, llamburit nga energjia. Por, janë ishujt që tërheqin vëmendjen më të madhe. Phuket ofron më shumë vizitore. Shumica e hoteleve të tij janë të klasit botëror. Tajlanda eshte nje nga vendet qe vitet e fundit ka pasur fluksin me te madh te turisteve nga gjithe bota. Plazhet e mrekullueshme dhe atraksionet e qytetit nuk krahasohen me asnje ne bote per nga vecantia e tyre.

Paketat tona fillojne nga 7 net dhe variojne sipas kerkesave tuaja, deri dhe ne 15 net per ta eksploruar ashtu sic duhet kete vend.

Paketa e plote: Fluturim+transferte+hotel+guida ne gjuhen angleze. Periudha e rekomanduar per te shkuar fundi i tetorit deri ne fillim marsi.

Guida Bangkok (vizita kulturore dhe argetim)+fluturim direkt per ne Phuket (vizita+plazh)

Cmimi per person 1500 euro , akomodim ne Bangkok ne hotel “Diamond Residence Silom ” 3* dhe ne Phuket ne  hotel “Holiday Inn Express Phuket Patong Beach Central” 4*+

Ne kete cmim perfshihen:

  • 3 net ne Bangkok me mengjese te perfshira
  • Transferte dhe guide me shoqerues ne gjuhen angleze tek Pallati Mbreteror dhe Tempujt: 65 euro/person
  • 5 net ne Phuket me mengjese te perfshira
  • Guide me anije ne ishujt me te bukur dhe ne Phi Phi Island (plazhi ku eshte  filmuar “The Beach” me aktorin Leonardo Di Caprio). Ky eshte nje nga ishujt me te bukur jo vetem ne Tajlande por te cilesuara ne te gjithe boten.

Nese kerkoni akomodim ne hotele te tjera shtesa per to:

Per 3 net ne Bangkok:
The Heritage Bangkok 3* 20 euro me shume per person ne total
Tune Asoke 4* 25 euro+

Per 5 net ne Phuket
Devana Resort and Spa 3* 25 euro me shume per person ne total
The Senses Resort Patong Beach 4*+ 28 euro +
Hilton Phuket Arcadia Resort & Spa 5* 145 euro +
Millennium Resort Patong Phuket 5* 197 euro +
Outrigger Laguna Phuket Beach Resort 5* 242 euro +

Opsione te tjera shume te sygjeruara persa i perket qendrimit tuaj atje:

Bangkok:
Marketi Lundrues: 50 euro/person
Tempulli i Tigrave dhe Dushi me Elefante+ dreka e perfshire ne cmim: 200 euro/person

Phuket:
James Bond Island + dreke e perfshire ne cmim: 100 euro/person

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 20.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.