fbpx

Valbonë, nisje me 5 , 9 , 12 ,19 , 26 Shtator, 2 ditë, All Inclusive, 7900 lekë

Udhëtime Brenda Vendit

Datat e nisjes:
► 5 , 9 , 12 ,19 , 26 Shtator

Dita e parë:
Nisja nga Tirana ne oren 06:00 .
Nisja nga Durresi ne oren 05:20 .
Nisja nga Elbasani ne oren 05:20 .
Gjate rruges per ne Vaun e Dejes do te bejme nje ndalese per kafe. Një udhëtim me traget në liqenin e Komanit është përshkuar shpesh herë si një nga udhëtimet më madhështore në botë, duke kaluar nëpër pamjet e mrekullueshme të maleve të thepisura ky udhetim eshte krahasuar me fjordet e Norvegjise. Mberritja ne Fierze starton udhetimin tone per ne fshatin e Valbones. Mberritja ne Valbone. Konsumimi i drekes me ushqimet tradicionale te zones.
Me pas te shoqeruar nga guida jone do te shkojme per vizite ne tek ujvara e Valbones . Kthimi perseri ne hotel. Darka ne hotel me mbremje festive.

Dita e dytë:
Nisja diten e diele ne oren 09:00 per liqenin e Xhemes, dhe me pas i drejtohemi Prizrenit per te vizituar zonat historike, vizita ne kala (individuale). Dreka do te hahet ne nje nga restorantet ne bulevard ne krahe te lumit. Nisja per ne Tirane nepermjet Rruges se Kombit, ndalese per kafe gjate rruges. Mberritja ne Tirane , Durres dhe Elbasan  ne mbremje . Fundit i sherbimit tone.

►Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata,

►Shenim:
Nga hoteli per te shkruar tek ujevara zgjat 20 minuta me makina dhe 30  ecje ne kemb ( 1 drejtim ) . Automjeti qe eshte i pershtatshem per ate terren  merret me qera tek banoret e zones dhe kushton 300 leke/personi vajtje-ardhje.

Detaje të tjera

NE CMIM PERFSHIHET:
– TRANSPORTI ME AUTOMJET KOMOD
– AKOMODIMI NE HOTEL
– MENGJESI – DREKE- DARKE
– BILETA E TRAGETIT (KOMAN-FIERZE)
– MBREMJE FESTIVE (HOTEL FUSHA E GJESE)
– GUIDA SHQIPTARE GJATE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET:
– SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM .
– HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME .
– PIJET GJATE VAKTEVE .
– GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER .

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 20.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.