fbpx

Plazh në Zakynthos, 12, 16, 20, 26 Korrik & 2, 9, 15, 22 Gusht, 5 ditë, €255

Udhëtime Jashtë Vendit
  • 12 -16 Korrik €255
  • 16-20 , 20-24 Korrik €275
  • 26 -30 Korrik €280
  • 2-5 Gusht , €220 (4 ditë)
  • 9-13 ,15-19 ,22-26 Gusht €285

DITA PARË
Nisja nga Tirana ne oren 22:00 ne darke nje dite para dates se nisjes.
Nisja nga Durresi ne oren 21:20 ne darke nje dite para dates se nisjes.
Nisja nga Elbasani ne oren 21:20 ne darke nje dite para dates se nisjes.

Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganes ne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Rreth drekes mberritja dhe akomodimi ne hotel. Pushim .Pas konsumimit te darkes vizite ne qender te sheshit Solomos .

DITA DYTË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijen qe ben shetitjen rreth e qark gjithe ishullit te Zakynthos, ku vizitohen: Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach (Plazhi me I famshem I ishullit) , , Shpella Blu , Shpella Keri, Xyriai (plazh kurativ), Porti San Nikola, Tsivili. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 17:00 dhe ka nje kosto extra prej 25 euro per person ..Kthimi ne hotel . Mbremje e lire.(Personat qe nuk kan deshire te jene pjesmarres ne udhetimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit )

DITA TRETË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Vasilikos beach , nje nder plazhet me te bukur ne te cilin keni mundsi te beni party ne anije gjate dites pervecse plazh . Opsionale , kohe e lire per plazh deri ne pasdite .Kthimi ne hotel . Pas darke shijojme jeten plot ngjyra qe Zakynthos ofron, sipas deshires ne Taverna, Clube,

DITA KATËRT

Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi per tek anijet qe bejn lundrime te dedikuara per tek ishulli I breshkave .Pervecse tur rreth ishullit Marathonisi per te pare breshkat Carreta Carreta ( Simboli I ishulit te Zakynthos ) gjithashtu ne ate vend fantastic kemi mundesi qe te bejm edhe plazh.Anija per ne ishullin e breshkave ka kosto extra 15 euro per person .Pas vizites se breshkave opsionale vizite ne BALLKONIN E GJIRIT TE NAVAGIOS ,SHIPWRECK ( PAGESE EXTRA 10 EURO/PERSON dhe kjo vizite realizohet ne baze te pjesmarrjes se nje numri te konsiderueshem ) . Kthimi ne hotel .

DITA PESTË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise, perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD. Pushime te shkurtra gjate rruges. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Janine. Kthimi per ne Tirane , Durres & Elbasan ne darke. Fundi I sherbimit tone.

Detaje të tjera

NE CMIM PERFSHIHET:
– transporti vajtje-ardhje
– akomodimi për 4 netë në hotel Strada Marina 4* në qendër
– mëngjeset dhe darkat
– përdorimi i pishinës në hotel
– shoqërues shqiptar gjatë gjithë udhëtimit

NE CMIM NUK PERFSHIHET:
– Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet
– Bileta e tragetit Kyllini – Zakynthos – Kyllini 18 euro
– Shëtitjet me anije, sportet ujore.
– Siguracioni i jetës në udhëtim (i detyrueshëm)
– Taksa lokale e cila paguhet në recepsion . 1.5 euro për dhomë për natë ne hotel me 3* dhe 3 euro për dhomë për natë në hotel me 4*

Kontakt

Cel: 069 20 400 20
Tel: 04 56 05 999
Email: info@boratravel.al

Hapur: E hene –  E shtune  ( 09.00 – 20.00 )

Adresa: Rruga “Myslym Shyri”, 30 m siper Vodafone, Tirane.